Ціни на нерухомість в 2011 році. Прогноз фахівця.

Болюче питання для багатьох людей – чи варто  купувати або продавати квартиру саме зараз?
Як покупці, так і продавці, перебувають у тривожному очікуванні. Не маючи всієї повноти інформації, потенційні учасники ринку нерухомості не знають, як вести себе на цьому ринку, чи продавати зараз або почекати, доки ціни знову будуть рости. А покупці в цих очікуваннях не зважуються купувати будь-яку нерухомість, тому що не впевнені в тому, що ціни не почнуть падати.
Ці обопільні тривожні очікування не дають «зітхнути» ринку нерухомості, не допускають на ринок великої кількості пропозицій за адекватними моменту цінами, і не дають покупцям вибрати для себе оптимальний варіант.
На даний момент ми вже спостерігаємо невпевнені, але все-таки ознаки стабілізації на ринку, з періодами «припливів» у традиційно весняний та осінній періоди і відливами влітку і взимку. Навесні очікується невелике (5-10%) збільшення середнього індексу цін з відкотом на вихідні (січневі) позиції влітку, і осінній «приплив» з тим  самим ціновим індексом.
Це що стосується загальноукраїнського  ринку нерухомості.
Що ж відбувається в нашому регіоні? Чи досягнуто цінове дно, зокрема в м. Дубно та Дубенському районі?  Про цінове дно саме у нас говорити , мабуть, зарано. Хоча ціни є значно нижчими, ніж восени минулого року, все одно на сьогоднішній день пропозиція нерухомості у м. Дубно значно перевищує попит. Принаймні у існуючому ціновому діапазоні.  Нечисленні покупці мають неабиякий вибір і обирають найкраще з дешевого або найдешевше з кращого. Отже, продавець, якій має якісну нерухомість, але не йде на обговорення ціни, або власник не дуже „цікавої”  квартири, який не опускає ціну нижче середнього рівня, ризикує залишитись при своєму майні в найближчі роки.
І навіть відновлене іпотечне кредитування не рятує ситуацію. 40-50-відсотковий перший внесок , високі відсотки, та ультрависокі вимоги банків до позичальника роблять мрію багатьох дубенчан щодо купівлі квартири в кредит просто нездійсненою.  Якщо ж порівняти ціни на нерухомість в найближчих обласних центрах  та місті Дубно – стає зрозуміло, що до „дна” нам ще далеко, дубенська нерухомість є порівняно дорогою. Але ж ніхто не зможе спрогнозувати, коли ж настане оте саме дно, і чи настане воно взагалі. Купівельна спроможність дубенчан на сьогоднішній день є значно нижчою, аніж купівельна спроможність, наприклад львів’ян або рівнян. А ціни – мало що відрізняються. І говорити про те, що ось у Львові є квартири, які продаються за 100 – 150 і більше тисяч доларів не варто. Адже житло, яке продається за такі гроші є найвищої категорії та великої площі, такої якості житла в місті Дубно просто немає. Тому варто „панельку” порівнювати з „панелькою”, „хрущівку” з „хрущівкою” і „чешку” з „чешкою”.  І таке порівняння іноді не на користь нашого міста.
Та багато продавців не можуть попрощатись з ілюзією  високої вартості і згадують, що ось 3 роки тому їм пропонували за квартиру так багато! А покупці зітхають, згадуючи роки розформування у місті військових частин, коли на ринок масово було викинуто сотні квартир і була можливість придбати ту такі двокімнатну за 2 000 доларів….
Тож підіб’ємо підсумки: Однозначно можна лише сказати, що в жодному разі ціни на житло вже ніколи не сягнуть того мінімуму і того максимуму, про які говорилося вище.  Ринок нерухомості на сьогоднішній день знаходиться в стані відносної стабільності. Чітко спрогнозувати можливо лише сезонні коливання вартості, тобто здорожчання будинків та ділянок навесні і квартир восени з відповідним зменшенням вартості після завершення сезону підвищеного попиту.

Leave a Reply

УМОВИ СПІВПРАЦІ

1. Послуги для ПОКУПЦІВ - БЕЗКОШТОВНІ!
2. Послуги для ПРОДАВЦІВ - 2% від вартості майна, оплата - в момент продажу. Передоплата ВІДСУТНЯ!
3. Агентство нерухомості співпрацює з продавцями виключно на договірній основі та на умовах ексклюзивності.

ГРАФІК РОБОТИ:

З понеділка по п`ятницю:
10.00 - 18.00 (зустрічі в офісі за ПОПЕРЕДНЬОЮ ДОМОВЛЕНІСТЮ!)
Субота : ВИХІДНИЙ ДЕНЬ
Неділя : 13.00-16.00 за попередньою домовленістю.

Експертна оцінка
Вам необхідна експертна оцінка? Замовте її, не залишаючи Дубна, в агентстві нерухомості! Для цього просто зателефонуйте в агентство за вказаними на сайті номерами і домовтесь про зустріч!
ПОДАЧА ОГОЛОШЕНЬ
Для того, аби Ваше оголошення зявилось на даному сайті, Вам необхідно звернутись в ПП "АН-Ваш дім" особисто, за телефонами або за допомогою електронної пошти. Відправте нам листа просто зараз
.

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: